Psychoterapia indywidualna

PRACA ON-LINE

Prowadzimy sesje w gabinetach i sesje ON-LINE.

 

Podajemy kilka wskazówek dla osób, które będą korzystać z sesji on-line.
1. Najistotniejszą kwestią jest poufność. Potrzebna jest przestrzeń umożliwiająca swobodną rozmowę. Ważne, aby nikt  słyszał, ani nie przerywał spotkania. Postarajcie się o izolację akustyczną, przykładowo przez emisję białego szumu przy drzwiach lub ustalenia z domownikami by nie zakłócali spotkania.  Nie nagrywamy sesji. Jest to zasada, która jest stałym elementem kontraktu terapeutycznego. 
W programie Zoom w czasie pracy grupowej zadbajcie, aby wasz wizerunek nie był podpisany nazwiskiem, ponieważ członkowie grupy go nie znają. 
2. Postarajcie się, aby kolejne sesje odbywały się w miarę możliwości w tym samym miejscu. Rozmawiajcie z terapeutą o tym, jak się czujecie w związku ze zmianą trybu pracy terapeutycznej.
3. Zapewnijcie sobie optymalny komfort pracy. Przydatne będzie wygodne krzesło lub miejsce przeznaczone do pracy. Unikajcie leżenia na łóżku, kanapie, siedzenia na podłodze. Postarajcie się aby pozycja była jak najbardziej zbliżona do tej, w jakiej zwykle jesteście podczas sesji w gabinecie.
4. Przygotujcie sobie chusteczki, coś do picia.
5. Wyłączcie lub zawieście pracę zbędnych urządzeń, programów poza tym z którego korzystacie by odbyć sesję. 
6. Sprawdźcie sprawność łącza internetowego i urządzeń za pomocą których będziecie prowadzić rozmowę. Zadbajcie abyście byli dobrze widoczni. W pracy terapeutycznej jest ważne żebyśmy mogli wzajemnie widzieć się, co najmniej do klatki piersiowej, a najlepszą opcją jest ustawienie kamery, tak abyście byli widziani do pasa. To powoduje, że trzeba się nieco oddalić od kamery i zwykle w takiej sytuacji dobrze sprawdzają się słuchawki z mikrofonem. Warto zadbać o oświetlenie, które będzie eksponowało waszą twarz, przykładowo nie siadajcie tyłem do okna, gdy jest jasno na dworze, ponieważ twarz i sylwetka będą zacienione.
7. Postarajcie się zapewnić sobie kilka minut przed sesją i po niej na chwilę refleksji, spacer, proste ćwiczenia np. rozciągające. 

Beata Szulik-Bomba - ZnanyLekarz.pl