Warsztaty

Jak rodzić sobie z lękiem i atakami paniki - 11 maja (sobota) 2024, w godz.11.00-17.00

Pracujemy w sobotę 11 maja od godz.11.00 do 17.00 w Centrum Prosta Psychoterapia przy ul. Prostej 2/14.

Koszt uczestnictwa w Warsztacie to 350 zł.

Prowadzący: Beata Szulik Bomba: psycholożka, psychoterapeutka

Współprowadzący: Igor Wiktor Bomba – trener, certyfikowany hipnoterapeuta (warsztat nie zawiera technik hipnozy).

 

Warsztat jest grupowym treningiem umiejętności niezbędnych do regulacji emocji,  zwłaszcza do nauki panowania nad uczuciem lęku i postępowania w czasie panicznego ataku lęku. Jest to interpersonalne, intensywne wydarzenie odbywające się na żywo w siedzibie Centrum Prosta Psychoterapia. Zapraszamy osoby, które chcą nauczyć się panować nad swoim lękiem, których funkcjonowanie jest utrudnione przez przewlekłe napięcie w ciele i przez epizodyczne ataki paniki.

Spotkanie jest zaplanowane tak, aby stworzyć optymalne warunki do ćwiczeń dla osób przeżywających permanentny lęk. Warsztat jest polecany również dla osób, które stosują farmakoterapię, planują wkrótce odstawić leki i w związku z tym chcą poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę o emocjach i poćwiczyć umiejętności zarządzania nimi.* Jest to propozycja dla osób, którym obecna kondycja psychiczna pozwala na emocjonalno-poznawcze doświadczenie.

*Warsztat nie zawiera edukacji na temat działania leków, ich skutków ubocznych i trudnościach związanych z odstawieniem. W razie potrzeby uczestnicy zostaną skierowani do specjalisty w dziedzinie farmakologii, który pomoże im zaplanować i monitorować proces odstawienia leków.

Będziemy uczyć sprawdzonych, skutecznych technik regulacji emocji, zwłaszcza uspakajania organizmu w lęku. Przedstawimy gotowe protokoły postępowania w przypadku ataku lęku. Powiemy, jak korzystać z automatycznych strategii polegających na martwieniu się i analizowaniu wydarzeń, aby móc je zastąpić lub wyeliminować.

WARSZTAT składa się z ćwiczeń grupowych, w parach i indywidualnych na tle grupy, które będą proponowane w kolejności dostosowanej do aktualnych potrzeb grupy.

PROGRAM WARSZTATU 

Ćwiczenia integrujące grupę - poznanie się, wymiana doświadczeń, wzajemne motywowanie się do pracy.

Praktyka radzenia sobie z atakiem paniki.

Nauka rozpoznawania i nazywania swoich emocji w ciele, dostrzeganie ich przyczyn, właściwe zajmowanie się nimi.

Sposoby zarządzania emocjami - regulacja emocji, zmiana reakcji emocjonalnych. 

Strategie radzenia sobie z trudnymi emocjami – techniki budujące tolerancję dolegliwości psychicznej, w tym nauka umiejętności przetrwania kryzysu.

Praca nad przekonaniami: identyfikacja i praca nad negatywnymi przekonaniami.

Ćwiczenia asertywności: trening wyrażania potrzeb, wyznaczania granic, radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Jako uzupełnienie i przerywniki ćwiczenia relaksacyjne - techniki relaksacyjne, oddechowe, techniki oddechu kontrolowanego, krótka medytacja. 

Zapisy - e-mail: prosta@piv.pl

Rezerwacja miejsc odbywa się poprzez zgłoszenie chęci udziału przez e-mail. Proszę podać imię i nazwisko, wiek, nr telefonu i krótkie uzasadnienie chęci udziału. Proszę również o zapoznanie się z Regulaminem Warsztatów. 

Warsztat planowany jest w oparciu o obecność odpowiedniej ilości osób. Prosimy o odpowiedzialne zapisywanie się. Warsztat ma listę zapasową i jeśli dasz znać odpowiednio wcześniej, że nie możesz być obecny, ktoś inny zyska szansę skorzystania z wolnego miejsca. Zapraszamy